Zneváženie vlastného hlasu

Autor: Martin Filipkov | 24.5.2014 o 20:02 | Karma článku: 3,14 | Prečítané:  255x

Človek často mení svoje názory, ale primárne by si mal stáť za svojím názorom, za svojím hlasom. Podobné je to aj s voličským hlasom. Sú ľudia, ktorí ho dokážu zapredať za pár drobných.

Každé voľby sa na Slovensku objavia podozrenia z kupovania hlasov. Až na pár prípadov ostane vždy všetko len v rovine teórie. Ojedinelý bol prípad z Veľkého Medera pred prezidentskými voľbami pred pár týždňami, kde polícia „načapala“ dvoch mužov, ktorí požadovali pekný balík peňazí za niekoľko sto hlasov od Rómov z okolia Dunajskej Stredy, Zlatých Klasov, Veľkého Medera. Vždy záleží na politikoch, ako sa k podobným prípadom postavia. Raz vyvíja iniciatívu volič, raz zrejme aj politická strana. Nakoľko všetko je zahalené rúškom tajomstva a pohybuje sa len v rovine teórie, môžem to pokladať len za vlastný názor bez dôkazov. Bez vetra sa ale na Slovensku nepohne ani lístok na strome.

Hlavne v osadách na východe Slovenska je možnosť kupčenia s voličskými hlasmi mimoriadne vysoká. Ono to nemusí byť priamo len prihodenie pár drobných do vrecka, kupčiť s hlasmi sa dá aj inak. Prenajať si autobusy, pozvážať svojich „akože“ voličov až pred volebnú miestnosť, ponúknuť občerstvenie, či nabaliť tašky chutným mäsom a iným potravinami. Alebo za pár hlasov pozvážať do osady vlečku dreva. Spôsoby sú nespočetné a pár jedincov v politických stranách využíva práve najchudobnejšie vrstvy obyvateľstva, málo vzdelané, ktoré si neuvedomujú vážnosť svojho politické hlasu a je im jedno, koho volia, hlavne, že za to niečo dostanú.

Vo voľbách do Európskeho parlamentu je volebná účasť mimoriadne nízka, na zvolenie europoslanca stačí politickej strane pár tisíc hlasov, čo je voda na mlyn podvodníkom. Potom ale tieto voľby hraničia s objektívnosťou a legitimitou, aj keď je to povedané silnými slovami. Každý hlas vo voľbách je dôležitý, je to už otrepaná rozprávka. Každý volič by mal svoj hlas odovzdaný vo voľbách pokladať za vyjadrenie svojho názoru a nie za názor niekoho iného, len preto, že dostane do vrecka desať eur alebo klobásu a pohár piva.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.


Už ste čítali?