Slováci stále nadávajú a stále nevolia

Autor: Martin Filipkov | 21.5.2014 o 11:46 | Karma článku: 2,52 | Prečítané:  483x

Nadávať na politikov, aktuálnu vládu je slovenským folklórom. Priznám sa, ani ja nie som výnimkou. Často v rôznych debatách, či v médiách alebo v blogerskej komunite počúvam, čítam, že nadávať nestačí. Počúvol som hlas ľudu.

Kandidujem do Európskeho parlamentu, lebo chcem byť príkladom pre občanov, že aj človek z ich tábora, nestraník, sa môže presadiť. Nechcem len nadávať na ulici, v krčme, či za počítačom, svoje názory a názory Slovákov chcem kričať v Bruseli, Štrasburgu, ale aj na Slovensku. Na Slovensku je aj veľa závisti a neprajnosti a viem, že mnohí ľudia si povedia, že som len ďalší, kto sa chce nabaliť, posedieť si v Bruseli a zabezpečiť seba a svoju rodinu. Mám možnosť Vám dokázať, že ja sa nechystám prespať päť rokov v Bruseli. Ale dokážem to jedine, ak dostanem možnosť pracovať pre Vás.

Na Slovensku je veľká nechuť k politikom, súdnictvu, k systému ako takému. Rastie nezamestnanosť, zdravotníctvo chátra, školstvo zaostáva za okolitými krajinami. Nebudem tliapať do vetra a tvrdiť, že po mojom zvolení do Európskeho parlamentu sa vyriešia problémy Slovákov. Nevyriešim ich, ale môžem prispieť k ich vyriešeniu. A to tak, že budem aktívny. Podotýkam, aktívny. Priznám sa, že ja som dlhú dobu ani nepoznal všetkých našich europoslancov. A to preto, že svojim voličom sa ukázali pred voľbami a teraz, keď sa blížia ďalšie voľby, vybehli zo svojho brlohu v Bruseli a zistili, že je tu aj nejaký volič, ktorého pomoc raz za päť rokov potrebujú.

Zhnusenie z politiky a našich politikov je také veľké, že sa to odzrkadlilo pri voľbe Kotlebu za banskobystrického župana. Udialo sa to síce na regionálnej úrovni, ale je to výstraha, že kalich trpezlivosti voličov sa napĺňa. Zvolenie Kotlebu možno chápať ako protest. To, čo to prinesie, to už je iná téma. Zároveň ale volič v prezidentských voľbách dokázal, že sa vie správať zodpovedne a vie spojiť sily. Jediné, ako si politik, či zvolený predstaviteľ národa môže získať voliča, je dôvera. A dôvera musí začínať tvrdou prácou.

Nesľubujem hory-doly, ale môžem sľúbiť, že nebudem len vysedávať v Bruseli, či Štrasburgu. Plánujem sa aktívne zapájať do diania aj na Slovensku a vysvetľovať ľuďom, čo môžeme a čo nemôžeme presadiť v Bruseli. O Európskom parlamente a jeho rokovaniam vedia občania na Slovensku len pramálo. Je to aj chyba doterajších europoslancov, ktorí si len prišli po hlas od voliča a tam ich snaha aj skončila. Politik musí aktívne konať, komunikovať a vysvetľovať.

Je potrebné upustiť len od nadávania za stolom, ktoré nikam nepovedie, je potrebné v čo najvyššom počte zúčastniť sa volieb a dať hlas ľuďom, ktorí si dôveru zaslúžia. Zúčastniť sa volieb nie je otázka hodiny, ani pol hodiny. Je to päť minút Vášho drahocenného času, za ktoré môžem sľúbiť zodpovednú a neúnavnú prácu. Prácu na sto percent, nielen v Bruseli, Štrasburgu, ale aj v Bratislave a na celom Slovensku. Vopred ďakujem za dôveru a šancu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.


Už ste čítali?